marónowe próby pisania

bo pisać każdy może…

tramwaj

leave a comment »

W tramwaju jest ‚szaro’. Jedyne wyraźne kolory to siedzenia, drzwi, moje spodnie i kurtka pewnej starszej pani. Czerwony, pomarańczowy, niebieski, żółty. No dobra, niektórzy mają kolorowe reklamówki, w których pewnie wiozą swoje drugie śniadania. Jednak jak wszyscy wiemy, siatki-reklamówki to czysty przypadek, bierzemy to co nam dadzą w sklepie.

W tramwaju ludzie się nie uśmiechają, bo też do kogo mieliby się uśmiechać? Do obcych? Przypomina mi się zdjęcie ludzi siedzących w autobusie dołączone do jednego z artykułów na trojmiasto.pl i jeden z komentarzy pod tekstem brzmiący mniej/więcej tak: ‚a na zdjęciu samo szczęście’ (a może on dokladnie tak brzmiał).

Gdyby ktoś miał na podstawie obserwacji ludzi w tramwaju wystawić opinie na temat naszego społeczeństwa, to musiałby stwierdzić, że jesteśmy szaro-burzy-nieszczęśliwi. A przecież nie do końca tak jest. Ubierajmy się bardziej kolorowo i w uśmiechy. I żeby nie było, nie sugeruję chodzenia w strojach ludowych czy strojenia się jak choinkę, ale choć jedno coś kolorowe miejmy na sobie lub przy sobie (może spodnie, może czapkę, plecak, torbę, skarpetki..). Kolorowe rzeczy kosztują tyle samo co te w stonowanych kolorach. Uśmiech jest za darmo.

od ludzi, którzy na codzień dobrze czują się w czarnym o kolor nie proszę – zakładam, że czerń jest tym w czym czują się najlepiej, ale czy pozostali serio czują się dobrze w tych nijakich kolorem strojach?

Reklamy

Written by recektoretworza

Październik 4, 2011 @ 5:45 am

Napisane w Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: