marónowe próby pisania

bo pisać każdy może…

burdel

with one comment

z powodu użycia w mailu wyrazów, cytuję fragment: „kocioł. serial wenezuelski. burdel” jestem nie do końca zadowolony. Był to mail służbowy. Mój profesjonalizm się skończył, poukładanie poszło gdzieś – cholera wie gdzie. Pojawiła się bezradność i frustracja. Szlag! Dobrze, że była to wiadomość, która (mam nadzieję) nie wyszła poza moją kochaną korporację, poza grupę ściśle określonych adresatów. Właściwie to wszyscy wiedzą, że klnę na co dzień w pracy, i to wcale nie pod nosem, ale nigdy nie pozwalałem sobie na taki luz w formie pisemnej, nawer elektronicznej. I teraz zamiast się cieszyć wolnym weekendem w głowie mi tylko „burdel” – bo o te słowo właściwie najbardziej mi chodzi. W kolejce myślałem o „burdelu”. W autobusie myślałem o „burdelu”. W lesie na psim spacerze myślałem o „burdelu”. Myślę o nim teraz. Może przesadzam, ale serio … „burdel” to słowo całkiem na miejscu jeśli chodzi o pewne sprawy prowadzone w pewnym kraju na wschodzie.

A może to właśnie ten „burdel” sprawia, że ta praca w gruncie rzeczy się nie nudzi? Może powinienem być  mu wdzięczny? Благодарен? Tak. I wniosek ekstra – Polska to wcale nie jest dziki kraj.

burdel
1. posp. «dom publiczny»
2. posp. «wielki bałagan lub miejsce, w którym jest wielki bałagan»

Reklamy

Written by recektoretworza

Marzec 2, 2012 @ 2:41 pm

Napisane w ot życie

Jedna odpowiedź

Subscribe to comments with RSS.

  1. burdel to wspaniałe słowo wieloznaczeniowe o bogatej i długiej historii ! burdel można cenić kochać tarzać się w nim ,w nim żyć albo z nim…w tym słowie nie ma nic złego i napewno każdy zrozumie i polubi gdy trafi w mailu :)…..ale z tą Polską to się nie zgodze ,dzicz na maksa 😛

    nosek

    Marzec 2, 2012 at 6:32 pm


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: