marónowe próby pisania

bo pisać każdy może…

Artloop

leave a comment »

Sopot potrzebuję Artloop Festiwalu. Trójmiasto go potrzebuje. Jest coś takiego w nowych festiwalach, co sprawia, że dają nadzieję na lepsze kulturalne jutro. Na nowe doznania, nowe poznania, na wyjście z domu. Artloop ma w sobie wyjątkową lekkość w podawaniu sztuki współczesnej. Nie odstrasza nią, nie narzuca jej. Mi, jako nie-znawcy sztuki współczesnej, trudno ją często zrozumieć, bo też czy trzeba ją rozumieć? Może wystarczy z nią trochę poobcować, zobaczyć co i jak czują, myślą, tworzą inni. Dziś trochę po-artloopowałem – trochę, bo oczy odmawiają mi posłuszeństwa, gdyż zmęczone są.. Grand Hostel, Sopocka poprojekcja 2012, Marina Abramović: Artystka jest obecna w Kinoinstalacji i serio jestem bardzo kontent. Nie ma szaleństwa, nie ma musu, nie ma tłoku – jest dobrowolność, dostępność i ciekawość.

Artloop wychodzi na miasto i wciąga w miasto. Wzbudza zainteresowanie a jednocześnie nie dezorganizuje kurortu, który powoli szykuję się do jesienno-zimowego snu. Wrzesień to dobra pora i fajnie, jeśli w przyszłości będzie kojarzyć się z Artloop Festiwalem właśnie. To dopiero druga (oficjalnie pierwsza) edycja wydarzenia, ale coś czuję, że dołączy do grona tych kulturalnych wydarzeń, których będzie się oczekiwać.

Artloop Festiwalu – powodzenia! 

* nie mogłem poczekać z tym postem do zakończenia festiwalu.. to tak z radości dnia dzisiejszego 🙂 czaiłem się też na INNI, ale fizycznie nie dałbym już rady.

Reklamy

Written by recektoretworza

Wrzesień 8, 2012 @ 1:08 am

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: